Vytvořeno: 23.8. 2002


                Letovice Cup 2002

     V sobotu 27.5. proběhl v kavárně Karlov v Letovicích poslední z pětidílného seriálu Letovice Cup 2002. Celkem se ho zúčastnilo 50 hráčů a 7 hráček, kteří bojovali o celkové ceny v hodnotě 50 000 Kč.
Do celkového hodnocení se každému započítávaly maximálně čtyři turnaje. Průběžné pořadí na předních místech se po každém turnaji měnilo a o všem se rozhodlo až v pátém, 1,5 násobkem ohodnoceném turnaji.
Mezi ženami zvítězila Jitka Císařová, k čemuž jí výrazně pomohlo vítězství v závěrečném turnaji. Druhá Jana Peterková celý seriál průběžně vedla, ale v závěrečném turnaji skončila poslední a to ji odsunulo na 2. místo. Třetí skončila vyrovnaně hrající Martina Dočekalová.
V soutěži mužů zvítězil Luboš Pečinka, který 2. turnaj vyhrál a o jeho celkovém vítězství rozhodlo, když v závěrečném turnaji ve finále "B" porazil Aleše Mrvu a odsunul ho tak na celkové druhé místo. Aleš Mrva, který před posledním turnajem vedl, skončil druhý s minimálním odstupem 10 bodů. Ivo Tretera se zúčastnil 4. a 5. turnaje a oba po velmi dobrém výkonu vyhrál, ale vzhledem k nulovému zisku bodů z prvních tří turnajů to nestačilo na lepší než 3. místo. Čtvrtý Radim Kulhavý podával v celé soutěži dobré a vyrovnané výsledky, ale na umístění na bedně to nestačilo. Vítěz předchozích dvou ročníků Jiří Šilar jeden turnaj vyhrál, ale v ostatních zaostal za svými možnostmi a skončil až na pátém místě. Jindřich Stohr loni druhý také jeden turnaj vyhrál, ale výpadky ve 3. a 4. turnaji jej odsunuly na 6. místo.
V soutěži dvojic, která se hrála jednorázově v průběhu závěrečného turnaje zvítězili Aleš Mrva a Martin Réda, kteří se rozehráli k vynikajícímu výkonu. Druhým Jindřichu Stohrovi a Radimu Kulhavému naopak nevyšlo finále, když dvakrát prohráli s vítězi, jež šli z leva. Třetí místo obsadili Jan Tůma a Luboš Pečinka, kteří jako jediní porazili vítěze. Závěrem chci poděkovat všem, kteří našli do Letovic cestu a těším se na setkání při pátém ročníku.

František KulhavýCelkové pořadí muži a ženy.

Fotografie přidám na stránku později. :-(